Kam na výlet do prírody, ak ste ubytovaný v okolí Bratislavy

Kam na výlet do prírody, ak ste ubytovaný v okolí Bratislavy

By | 2019-06-27T14:45:44+02:00 27 júna, 2019|Nezaradené|0 Comments

Ak ste sa ubytovali v ubytovni Pohoda v Stupave, blízko Bratislavy a chcete vypadnúť na výlet do prírody, prinášame vám tipy kam sa vybrať. Ubytovanie v okolí Bratislavy vám ponúka rôzne možnosti a to nie len na Slovenku, ale aj v blízkom Rakúsku. 

Koliba v Bratislave

Bratislavská Koliba je les usprostred mesta, ktorý Bratislavčania milujú.  Vystúpite z MHD autobusu, prejdete pár krokov a zabudnete, že už nie ste v meste. Veľmi pekné prostredie na prechádzky alebo ľahšiu turistiku. Môžete použiť aj lanovku.

Kopec Braunsberg

Kopec Braunsberg ponúka nádherné výhľady do okolia v každom ročnom období. V prípade dobrej viditeľnosti sa dajú vidieť aj Alpy. Na kopec sa dá vyjsť autom, ale dá sa urobiť aj krásna pešia túra, či cyklovýlet priamo z ubytovne v Stupave. Okrem diaľkovo ovládaných lietadiel sa tu dajú púšťať šarkany, alebo len tak relaxovať na veľkej lúke. Je to príjemné miesto na oddych.

Biofarma Príroda

Nádhernú Biofarmu nájdete v Bratislave, na pôde bývalej Botanickej záhrady Univerzity Komenského a súčasného hospodárskeho strediska so živými zvieratami. Od Stupavy je vzdialená iba cca 5 km. Na Biofarme pri Stupave nájdete salaš, kolibu, pekáreň, no najmä krásnu prírodu a farmu s domácimi zvieratami. Oddýchnite si za zvukov zvoncov oviec a nadýchajte sa sviežeho vzduchu.

okolie stupavy

Hrad Pajštún

Ak máte chuť na na ľahšiu turistiku, odporúčame hrad Pajštún, ktorý je od Stupavy vzdialený len 5 km. Výlet vám odporúčame ak máte 2-3 hodinky čas. Zo zrúcaniny hradu Pajštún sa za dobrého počasia naskytá aj krásny výhľad do okolia. Obdivovať môžete Malé Karpaty, Záhorskú nížinu a niekedy dokonca až Alpy. Pastva pre oči!

okolie stupavy

Stupavský park

Kúsok prírody môžete nájsť aj priamo v Stupave, v parku v kaštieli. Nachádza sa len kúsok od obytovne Pohoda. Rastú tu unikátne dreviny, napríklad odroda tisovníka Taxadium Ascendes. V areáli parku bol v minulosti grófsky pivovar, mlyn a niekoľko rybníkov. Stupavský park je vhodný na nenáročné prechádzky a aktívny šport. Vychádzajú z neho turistické trasy a chodníky do Malých Karpát a k zrúcanine hradu Pajštún.

výlet v okolí stupavy