Čistota pol života – ako spoznať čistý hotel?

Čistota pol života – ako spoznať čistý hotel?

By | 2019-11-07T00:02:45+01:00 7 novembra, 2019|Nezaradené|0 Comments

Čistota na hoteli či penzióne by mala byť dnes samozrejmosťou. Napriek tomu ako je dnes jednoduché získať negatívnu recenziu, množstvo hostiteľov čistotu nepovažuje za tak dôležitú. Ako teda spoznať čistý a udržiavaný penzión ihneď, alebo ideálne ešte pred rezerváciou?

 

1.      Čistota na fotografiách

 

Samozrejme, fotografie nemusia vždy odzrkadlovať realitu. Množstvo hostiteľov si pre fotografie najíma profesionálnych fotografov, ktorí nedostatky jednoducho zakryjú. Sú fotografie značne upravené? Absentujú fotografie od predošlých hostí? Ruky preč! Hostiteľ, ktorý v profile nemá žiadnu fotogalériu od hostí a všetky fotky sú počítačovo upravené, má určite, čo skrývať.

 

2. Recenzie od hostí

 

Recenzie od predošlých hostí nám môžu veľa napovedať. Od reálnej polohy ubytovania, kvality poskytovanej stravy až po čistotu na izbe či chodbách. Opakujú sa v recenziách podnety na zlepšenie čistoty či chýbajúce hygienické potreby? Spozornite! V penziónoch a hoteloch je dnes štandardom obdržať pri ubytovaní (alebo na izbe) hygienické potreby, ktoré sú pravidelné vymieňané počas celého pobytu.

 

3. Čistota na recepcii

 

Nachádzate sa na mieste, chystáte sa ubytovať. Rozhliadate sa po recepcií, čakáte, kým Vám budú Vaše kľúče pripravené. Ak je na recepcií či v okolí neporiadok, je to určite zlé znamenie. Recepcia hotela by mala byť jeho výkladnou skriňou, predsalen, prichádza s ňou do kontaktu drvivá väčšina hostí.

 

4. Čistota na izbe

 

Po príchode na izbu určite skontrolujte kvalitu čistoty v chodbe a na podlahe. Izba by určite mala byť čerstvo povysávaná či umytá a všetky drobnosti (hotelová obuv) by mali byť zabalené v neporušenom obale. Čistotu na izbe môžete jednoducho skontrolovať aj na posteli a posteľných obliečkach. Všímajte si škrvny na obliečkach. Ak sa Vám niečo nepozdáva, máte kedykoľvek právo kontaktovať recepciu, ktorá by Vám mala vyhovieť.

 

 

5. Čistota v kúpeľni/kuchynke

 

Kto má čisto v kúpeľni, ten má čisto v živote. Čistota v kúpeľni by mala byť na vysokej úrovni, čisté umyvadlo a sprchový kút, toaleta, odtok. Skontrolujte čokoľvek ešte pred ubytovaním, ak sa Vám čokoľvek nepozdáva, určite kontaktujte recepci